Košarkaši Krapine pobijedili su u 16. kolu Druge lige Centar nakon 11 uzastopnih poraza! Momčad Dine Štefanića slavila je na domaćem terenu protiv zaprešićke Fortune 80:78 u infarktnoj završnici, košem Marka Knezovića sekundu i pol do kraja.

Utakmica je bila u egalu od samog početka, no Krapinčani su se na poluvremenu uspjeli odvojiti na +7 (38:31), da bi se gosti na kraju treće četvrtine vratili na samo koš zaostatka. Na samom kraju dvoboja Zaprešićani su čak i poveli, no vrhunski odigranom akcijom domaći košarkaši došli su do iznimno važne pobjede u borbi za ostanak.

Najbolji strijelac Krapinčana bio je Marko Dmitrović s 24 poena, a pratili su ga Filip Đurkan s 12 te Matija Markočić i Vigor Borovčak svaki sa po 9. Junak Knezović postigao je 7 poena.

KK Krapina je i dalje na začelju tablice s omjerom pobjeda i poraza 2-12 (bili su slobodni dva kola), a u idućem kolu dečki idu u goste Medveščaku koji ima utakmicu više i omjer 4-11.

Tablica:

 1. Sesvete (14-0)
 2. Maksimir (13-1)
 3. Novi Zagreb (11-3)
 4. Fortuna (7-8)
 5. Larus (7-8)
 6. Podsused (8-6) *isti broj bodova kao Fortuna i Larus, ali lošija koš-razlika
 7. Medveščak (4-11)
 8. Zapad (5-9) *isti broj bodova kao Medveščak, ali lošija koš-razlika
 9. Ivanić (4-11)
 10. Rudeš (4-10)
 11. Krapina (2-12)

Tekst preuzet sa Zagorje International.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)