Prvim utakmicama u petak starta nova sezona Druge muške lige Centar u kojoj će ove sezone nastupati 11 klubova. Novi član lige je Krapina, a uz Zrinjevac 1937 koji je kao posljednji prošle sezone napustio ligu nećemo više gledati ni Univers Bosco koji je odustao od natjecanja. U nastavku donosimo poneku rečenicu o svakom klubu.

MAKSIMIR

U novu sezonu ulaze s nekoliko novih igrača, a najpoznatiji je svakako Luka Ljubičić. Stigli su još Tibor Kovačević (Varaždin), Stipe Rimac (Sesvete), Fran Jarnjak (Samobor) i Roko Krstić (Gorica).
Petorka Mohač – Papić – Dramalija – Cikojević – Varga Brzica

KRAPINA

Nakon osvajanja Treće lige Centar prošle sezone zadržali su cijelu momčad, a iz susjedstva su stigli Franjo Elčić i Bernardo Hršak. Treneru Marku Golubu najveći aduti su Matija MarkočićFilip Đurkan i Marko Dmitrović koji imaju višegodišnje iskustvo igranja ove lige.
Petorka Elčić – Đurkan – Markočić – Mlinarić – Dmitrović

 

FOTO: KK KRAPINA

 

RUDEŠ BULLDOGS

Drugu momčad Dinama ove će sezone s klupe voditi Marijo Štirjan, a najviše se očekuje od igrača koji participiraju u radu seniorske momčadi. Iskustvo pod obručima donosi Mislav Majić.
Petorka Lukić – Rukavina – Vargek – Pavlic – Majić.

 

MARIO ŠTIRJAN (FOTO: KK DINAMO)

 

NOVI ZAGREB

Prošlosezonski prvaci nisu previše mijenjali svoj roster, a trener Hrvoje Božić vjeruje da će izdanja iz prošle sezone prenijeti i u novu.
Petorka Ojdanić – Kozulić – Ceraj – Vinko – Žužul

 

HRVOJE BOŽIĆ

 

PODSUSED

Podsused s novim trenerom Edinom Hadžićem u novu sezonu ulazi bez svojih najboljih strijelaca prošle sezone predvođenih Dorianom Ribarićem. Iskustvo donosi Kristijan Validžić, a veliku priliku će dobiti i dojučerašnji juniori Zapada.
Petorka Gluhović – Vuković – Buljan – Stegić – Validžić

 

 

DRUGA LIGA CENTAR, 1. KOLO

07.10.2023. 19:00 Maksimir – Krapina(Ekonomski fakultet)
06.10.2023. 19:25 Rudeš Bulldogs – MKK Novi Zagreb(Dom sportova III)
08.10.2023. 11:15 Podsused – Ivanić(SD Sutinska Vrela)
08.10.2023. 17:00 Fortuna – Medveščak(SD Zaprešić)
08.10.2023. 18:00 Sesvete – Larus(SŠ Jelkovec)
IVANIĆ

U Ivanić Gradu više ne stoluju Mionni, Trefil kao ni kapetan Ivor Štefanović koji je završio karijeru. Stigao je Mateo Habazin, a puno se očekuje i od Antonia Kraljića koji se oporavlja nakon ozljede prednjih križnih ligamenata. Trener Tomislav Đura najveću će podršku imati u iskusnom kapetanu Kristijanu Razumiću te igračima koji su i prošle sezone iznijeli najveći teret (Nemec, Grmača, Drempetić, Petričević, Acinger, Jelača...)
Petorka Acinger – Jelača – Grmača – Habazin – Razumić

 

KRISTIJAN RAZUMIĆ

 

FORTUNA

Sastav iz Zaprešića u novoj će sezoni s klupe povesti Jurica Hegeduš koji je naslijedio Marka Plaveca. Prvo ime momčadi i prošlogodišnji najbolji strijelac lige Ivan Jurinec i ove će sezone biti najjače napadačko oružje. Pristigli Haris MehdićBruno Vilušić (Crikvenica) te stasiti Mato Meštrović koji će zatvoriti rupe pod obručima.
Petorka Mršo – Mehdić – Vilušić – Jurinec – Dilber

 

IVAN JURINEC

 

MEDVEŠČAK

Medveščak spada među najmlađe momčadi lige i čeka ih veliki izazov protiv puno iskusnijih sastava. Trenerski duo Hrvoje Franić – Mario Stojić sigurno će nastojati izvući maksimum iz sastava i pokušati tešku borbu za ostanak u ligi.
Petorka Stojić – Barišić – Jerkić – Kuzmić – Jusup

 

 

SESVETE

I ove sezone jedan od najvećih favorita za sami vrh. Najjače oružje sastava Tomislava Vouka će zasigurno biti šut za tricu, a dolaskom/povratkom Karla Kosa i Franka Dugandžića dodatno je proširen roster u kojem sve više prostora dobivaju mladi igrači ponikli u klubu.
Petorka Oršanić – Krajačić – Jurković – Dugandžić – Kos

 

MATEJ KRAJAČIĆ

 

LARUS

Sastav gotovo identičan onome iz prošle sezone kada su završili na četvrtom mjestu. Ove sezone žele korak više pa čak i u borbu za sami vrh. Iskustvo Marka Petrovića i Filipa Torića biti će neprocjenjivo baš kao i napadački potencijal Domagoja Horvata
Petorka:  Horvat – Petrović – Lončar – Torić – Volarević

 

DOMAGOJ HORVAT

 

ZAPAD

I ove sezone će sastav činiti druga momčad Dubrave koju će s klupe voditi Damir Miljković. Uz juniore Dubrave tek nešto stariji su Leon Kalinić i Bojan Tišma. Cilj ja zasigurno izbjeći prošlogodišnji prvi dio sezone, a naznaka tome je stigla kroz utakmice Kupa Krešimira Ćosića.
Petorka Kosor – Rimac – Kelek – Tišma – Kalinić

 

DAMIR MILJKOVIĆ

 

 

Preuzeto s: Kosarkaški savez Zagreba

2 thoughts on “DRUGA LIGA: ŠTO NAM DONOSI NOVA SEZONA?

  1. sint similique delectus ex sunt porro dolor et minus consequatur nemo ratione. omnis et sit porro exercitationem illo voluptatibus ipsam rerum consequatur facilis quia ipsum commodi autem qui dolore. dolorem enim eum illum ratione ut nobis minima natus at et molestias at error. nihil doloremque aut error labore occaecati commodi consequatur blanditiis unde ut. consequatur officiis enim expedita ad ipsa fugiat sed consequatur ducimus assumenda labore quia.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)