• Streetball

Na petak 13. održan je prvi "Streetball KK Krapina" turnir u uličnoj košarci.Već u ranojutarnje subotnje sate, sa zadnjim sučevim zviždukom počeli smo sa priprema za sljedeću, 2014. godinu.
    +Detaljnije...
  • Poziv

Pozivamo Vas da se priključite trenizima košarkaškog kluba Krapina.
  • 1
  • 2

Naslovnica

KK KRAPINA - KK SPORTVIZIJA (57-62)

Nažalost košarkaški KK Krapine doživjeli su treći poraz u nizu. Ulazak u samu utakmicu nije bi najbolji. Od samog početka igrači KK Sportvizije bili su sigurniji u sebe i svoju igru i to im je urodilo plodom. Najveća prednost koju su imali bila je +13. Nakon toga naši dečki okreću utakmicu u svoju korist. Sa -13 odlaze na plus tri. U tom kratkom trenutku vodstva, naši igrači kao da nisu vjerovali u pobjedu. Sve je ponovno krenulo nizbrdo. Promašenih desetak slobodnih bacanja, bačenih nekoliko lopti u aut, ne odigravanje dogovorenih akcija, neodlučnost...

U svemu tome protivnici su se puno bolje snašli i utakmicu sigurno priveli kraju te im ovim putem čestitamo na zasluženoj pobjedi te fer i korektnoj igri.

Znamo da našim dečkima zasigurno nije lako, jer nitko ne voli gubiti. Nadamo se da će skupiti glave i hrabro krenuti u ostali dio sezone.

KK Zabok II - KK Krapina 96-73

Završio je derbi kola između KK Zaboka i KK Krapine. Naši dečki su u prvih nekoliko minuta utakmice ušli dobro te ostvarili minimalnu prednost, no ona je kratko trajala. Igrači Zaboka II radili su zonski presing po cijelom terenu te time igrače KK Krapine tjerali na veliki broj grešaka. U prvom poluvremenu Zabok II je imao ogromnu prednost, te im nije bilo teško sigurno odvesti utakmicu do kraja. Postizanjem 4 trice zaredom, igrači KK Krapine vraćaju se na -17, ulaze u pozitivan niz od nekoliko dobrih obrana, ali nažalost cijela momčad nije bila spremna na preokret. U drugom poluvremenu šut je krenuo i naše dečke, ali zalaganje cijele momčadi u obrani kroz cijelu utakmicu bilo je gotovo nikakvo, a takvom igrom gotovo je ne moguće pobjediti ikoga. Uz promašenih desetak "zicera" , šutom u 5-6 sekundi napada, igrači KK Krapine omogućili su protivniku još lakšu završnicu. Zaboku II čestitamo na pobjedi te fer i korektnoj igri.

A mi se nadamo da će naši dečki u svakom sljedećem treningu i utakmici pokazati više truda, zalaganja jedan za drugog te da će u samoj igri biti više odlučnosti i želje za pobjedom.

KK Zabok II - KK Krapina 96-73 (29:12) (22:17) (25:22) (20:22)

KK Zabok II: Martinko I., Herceg 6, Hohnjec 8, Tomek 13, Đurkan 9, Vuksan 3, Papišta, Visinski 14, Tumpa 2, Peklarić 22, Tresk 13, Veverec.

KK Krapina: Markovina, Poljak K., Hršak 13, Sertić 5, Šarac 22, Barušić, Mužar 4, Šaban 5, Ranogajec 9, Poljak I. 9, Miljan, Gretić 4.

KK KRAPINA – KK DUGA RESA 65-71

Košarkaši krapine izgubili su prvu utakmicu C-1 lige protiv KK Duga Resa (65-71). Od samog početka naši igrači pokazivali su želju za igrom i visoku razinu borbenosti. U prvom poluvremenu rezultat je stalno bio u egalu. Borba se je vodila s obje strane i u obrani i u napadu, no igrači KK Krapine bolje su se snašli i na poluvrijeme otišli sa 7 koševa prednosti. U nekoliko minuta treće četvrtine, ekipa Duge Rese nadoknadila je zaostatak i otišla u minimalnu prednost, te domaćina stavila u težu poziciju. Tijekom cijelog drugog poluvemena vodila se je bitka za svaku poziciju, za svaki šut, za svaki koš. Nekoliko minuta prije kraja, gostujuća ekipa odlazi na 7 koševa prednosti, ali naši dečki se nisu predali te dvijema brzim tricama u samo nekoliko sekundi vraćaju utakmicu na početak. U zadnje dvije minute, našim igračima "iscurilo" je nekoliko šuteva , a to je bilo dovoljno da gostujuća momčad utakmicu mirno privede kraju.

Iako je ekipa KK Krapine startala sa porazom, moramo reći da je to potpuno nova momčad, sa dosta novih i mladih igrača, te da nije bilo previše vremena za uigravanje same ekipe. Ne želimo tražiti izlike zbog poraza, nego izvući pouku, te u svakoj sljedećeoj utakmici biti bolji.

Također se zahvaljujemo publici koja je došla podržati naše dečke, te se nadamo da će i njih svakom sljedećom utakmicom biti sve više. Ekipi KK Duge Rese iskreno čestitamo na pobijedi te fer i korektnoj igri, a našim dečkima na velikoj želji i borbi.

KK KRAPINA – KK DUGA RESA 65-71 (14:14) (22:15) (13:24) (16:18)

KK Krapina: Markovina, Poljak K. 5, Hršak 25, Sertić 2, Šarac, Barušić 2, Mužar, Šaban 7, Ranogajec 17, Poljak I. 5, Kučko, Gretić 2.

KK Duga Resa: Halar, Šimunić 6, Dragonjac, Beber 32, Mikšić 6, Kasunić, Čunović 20, Postuhović 1, Požar 6, Moše

Početak seniorske C-1 lige

Nakon dugo vremena, u Krapinu nam se vratila seniorska košarka. Naime, naši košarkaši igraju prvo kolo C-1 lige ove subote u 17:00 sati u dvorani Srednje škole Krapina, protiv KK Duga Resa. Nadamo se da će te nas doći podržati u što većem broju, a našim dečkima želimo puno uspjeha.

Prijateljska utakmica KK Krapina - KK Zabok 49:64

Naši seniori odigrali su prvu prijateljsku utakmicu u pripremnom periodu protiv KK Zabok Park-a. Pošto nije bilo puno vremena za usavršavanje tehničko - taktičkih elemenata te stvaranja igre same momčadi, od igrača te same utakmice nije se moglo očekivati mnogo. Međutim, naši dečki pokazali su da znaju odigrati odličnu obranu te kroz polukontre i kontre stvarat probleme protivnicima. Iako je na kraju rezultat bio (49:64) za igrače iz Zaboka, naši dečki nisu bili pognute glave, znali su da tu ima još puno mjesta za napredak, te da je broj tehničkih pogrešaka bio manji, rezultat bi bio drugačiji. Dečkima iz Zaboka čestitamo na zasluženoj pobjedi te fer i korektnoj igri, te im ovim putem zahvaljujemo na dolasku i odigravanju utakmice. A našim dečkima čestitke na borbenoj te također fer i korektnoj igri.

Slike sa utakmice možete vidjeti na našoj Facebook stranici klikom na ovu poveznicu.